ARAMA MOTOR OPTİMİZASYON HİZMETLERİ

Sizin ihtiyaçlarınıza göre Arama Motoru Optimizasyonu’nun pratik yolu
 

1. Marka olmayan organik trafiği artırın

Bu metriklerin performansını ölçmek için, Google Analytics hesabınızdaki ve Google Search Console’daki metrik veriler için segmentasyon ve ekstrapolasyon araçları kullanırız.

2. Temsilci anahtar kelimelerle sitenin organik görünürlüğünü arttırmak (Buy-Words / Discover Words)

Kullanıcı arama davranışı dinamiktir ve onay doğrudan Google’dan gelir. Arama motorundaki günlük aramaların% 3’ü [3 #] benzersizdir, bu yüzden anahtar kelime analizi neden önemlidir. Optimize ettiğimiz anahtar kelimelerin yapısı aşağıdaki gibi bölümlere ayrılabilir:

  • Kelimeleri satın al (örneğin “argan yağı fiyatı”)
  • Kelimeleri Keşfet (örneğin “argan yağı”)
  • Duyurular

Organik görünürlüğü ölçmek için, seçilen anahtar kelimelerin Google’daki arama hacmine ve konumuna göre matematiksel olarak hesaplanan bir başlangıç KPI (T0) belirledik

3. Site Yapısını Optimize Edin / Değiştirin

SEO optimizasyonu ve kullanıcı arama davranışı gerektiren anahtar kelimeleri belirlemek, sitenin yapısında değişikliklere neden olabilir. Yapı değişikliklerinde, kullanıcıların siteye göz atmasının yanı sıra rekabeti de dikkate alıyoruz.

4. İç bağlantı yapısı

Elektronik ticaret konusunda gittikçe daha eğitimli bir kitle bağlamında, iç bağlantı yapısının geliştirilmesi herhangi bir site için bir önceliktir. Teknik uygulamalar yoluyla UX’in (kullanıcı deneyimi) iyileştirilmesi, Googlebot için kalitenin bir işaretidir. Seçilen platforma bağlı olarak (PrestaShop, Opencart, Magento, CS-cart, Shopify veya WordPress / Woocommerce) kişiselleştirilmiş ve uyarlanabilir teknikler uygulamaktayız.

5. SEO öğelerinin uygunluk düzeyi (başlık, h1, etiket, vb)

2017’deki (<title> ve <h1>) ana SEO öğeleri, güncellendiklerinde hızlı sıralama değişiklikleri üretir. SEO öznitelikleri (Sayfa Optimizasyon Teknikleri), o sayfa içeriğini gereken ölçü de hassas kılar.

6. Sayfa Yüklenmesi / Site Hızı

Fazla Bekleme Süreleri = Müşteri Kaybı. Bir Google algoritması güncellemesi olan Mobilegeddon [5 #], mobil site yüklemeleri için de kaliteli yüklemeler içermektedir [6 #]. Bu SEO optimizasyonunun atlanması sonuçların görünmesini zorlaştırabilir.

7. Yinelenen içerik sinyalleri

Benzersiz, zenginleştirilmiş ve alakalı içerik oluşturmak her web tasarımcı i için bir sorundur. Kopyalanan fotoğraflar, kopyalanan ve eş anlamlı kelimeler Googlebot için genel hesaplamaya entegre edilen düşük kaliteli resimler. Sitenin türüne bağlı olarak (çevrimiçi mağaza / sunum sitesi), grafiksel çözümler (örneğin, sitede yapılandırılmış  bilgileri) ve kullanıcılardan ek stratejiler sunuyoruz.

8. SEO dostu URL yapıları

Bunlar, bir site oluşturmanın temel kuralları olup, platformdan bağımsız olarak sahip olunması gerekenlerdir. URL optimizasyonu, sayfanın içeriğine, temsilci anahtar kelimelere, uzman kurallarını (yoğunluk, aşırı optimizasyon vb.)  dikkate alınarak yapılır.

9. SSL Sertifikası (Https ile Güvence)

Tüm sayfaları SSL sertifikası ile güvence altına almak, anahtar kelime sıralamanızın iyileştirilmesi anlamına gelir. Bu sıralama faktörü [7 #], algoritmanın çekirdeğinin bir parçasıdır ve Google’ın resmi yetkilileri tarafından resmi blogdaki bir basın açıklamasıyla onaylanır.

10. En küçük yapı taşları

URL’lerin endekslenmesini ve erişilebilirliğini etkileyebilecek site odaklı gezinme zinciri. Site sayfalarının (kategoriler, alt kategoriler, filtreler, alt sayfalar) mimarisine bağlı olarak, uygulama için teknik çözüm ile birlikte sunuyoruz. Bu, Google dokümanlarına göre yapılmaktadır. [8 #].

11. Index oluşturma ve tarama

Site dizinlemesi için SEO dizinleridir ve ayrıca Google Search Console arayüzüne de çevrilir.

Dizin oluşturma durumu, sunucu yanıt süresi, sayfa büyütme (Kb cinsinden), html yapısı, URL’lerin dinamik dizin yapısı ve benzerleri tarafından dönüştürülür.

12. Sayfadaki anahtar kelimelerin yeri ve ağırlığı

Sayfadaki anahtar sözcüklerin yerleştirilmesi, “Anahtar Kelime doldurma” [9 #] ve yoğunluğu (ağırlık) arasındaki engelin kırılmaması için akıllıca ve doğal olarak uygulanmalıdır. En yaygın Google güncellemeleri, Sayfa İçi SEO’dur, bu prosedürler en yaygın siteler arasındadır.

13. Mobil faliyetler için web sitesi optimizasyonu

Bir sitenin içeriğinin gerçek indekslenmesi, Masaüstünde görüntülenen verilerden yapılır. Google mühendisleri, yakın gelecekte [10 #] endekslemenin yalnızca Mobil cihazlardan yapılacağını tahmin ediyor.

Masaüstü / Mobil arasında organik farklılıkların artmasıyla, günlük +20.000’in üzerinde anahtar kelimeyi ”Masaüstü ve Mobil” konumlandırma anahtar kelimelerini günlük olarak izleyerek süreci denetliyoruz.

14. Sayfadaki içerik boyutu

SEO projelerinin deneyimi (5 yıldan fazla), sayfa içeriğinin boyutunun optimizasyon sıralama faktörü olduğunu göstermiştir. Sayfadaki içeriğin çizim ve yerleştirilmesi, SEO uzmanının önerileri olarak gelir ve analizi, sitenin türüne, yapısına, yapı taşı vb. gibi şeylere dayalıdır. Özellikle bir çevrimiçi mağaza söz konusu olduğunda, sayfadaki içeriğin artırılması gerekmektedir.

15. içerik güncellemesinin sıklığı

İçerik yenileme sıklığı, sitenin izleyicilerinde kalite ve ilgi göstergesidir. Bir blogun varlığı, bir “Nasıl Yapılır?”, “Sözlük” bölümü veya kitleye hitap eden herhangi bir içerik yapısı bu kalite sinyallerini çekmek için bir araçtır.

Konularda kullanılmamış fırsatları tespit edin, içerik oluşturun ve optimize edin!

16. Sayfa Index Geçmişi

Bir açılış sayfasının yaşı, medya konumu, gösterim sayısı (gösterimler) ve diğer göstergeler, dizin oluşturma geçmişini temsil eder. SEO Uzmanı [11 #] web sitesi geçmişini (genel düzeyde) ve kısmen de optimize edilmiş her sayfayı inceler.

17. Alan Yetkisi (backlinkler)

SEO Off-Page dpdv sitesinin otoritesini ve bağlantı kalitesini belirlemek ve ölçmek için ahrefs.com gibi araçlar kullanıyoruz.

Ahrefs Rank matematiksel değeri, alanın otoritesi ve bağlantı kalitesi üzerinde bir KPI’dır ve rakiplerin evrimi de dikkate alınarak dinamik bir şekilde hesaplanır.

18. Dış bağlantıların görünüm sıklığı

Bir bağlantının kalite düzeyi sayılmaz, ancak geri dönüş yaptığınız sitenin otoritesi 2017’de daha da ileriye gider. SEO kampanyaları, yerel eylemlere, backlink çeşitliliğine ve kontrollü bir frekans oranına odaklanan bir yayın takvimine dayanır.

19. Kullanıcıların sosyal iletişim ağları

Sosyal ağlar (Facebook & Linkedin) aracılığıyla yapılan promosyon, arama motoru algoritması için markalama işaretleridir ve sıralama faktörleri olarak yorumlanır.

Bağlantılı / Facebook Ads ödenen reklamların yanı sıra viral içerik oluşturma, diğer SEO eylemleri ile uyumlu olarak uygulanması gereken sinyallerdir.

20. SERP (CTR) cinsinden tıklama oranı

Tıklama oranı (TO), tıklama sayısı ve tıklama sayısı ile gösterim / gösterim sayısı arasında hesaplanan metrik değerdir.

Anahtar kelime / açılış sayfası başına hesaplanan organik TO’nun artırılması, kullanıcılar tarafından onaylanan marka bilinirliği sinyalleridir.

İleriye bakmak ve Google AdWords reklamlarının saldırganlığını hesaba katarak, anahtar kelime optimizasyonunun organik TO’yu da hesaba katması gerekir. Bu, nihai hedefi organik trafiği artırmaktır.

21. Sayfadan hemen çıkma / Sitede geçirilen ortalama süre / Oturum başına sayfa sayısı

Hemen çıkma oranı, sitede geçirilen ortalama süre, oturum başına ortalama sayfa ziyareti süresi, sitede kullanıcı deneyimi konusunda KPI’lardır.

Sitede UX’teki ana KPI, dönüşüm oranı / hedef tamamlanma oranıdır ve tüm metrik veriler belirli içerik / eylem geliştirmeleri kapsamında izlenmeli ve kontrol edilmelidir.

22. Doğrudan trafik / marka hacmi

Artan site trafiği, etkili bir ürün pazarlaması ile birlikte markalama göstergelerini de değiştirebilir. Tıklanma kampanyaları, bültenler, çevrimdışı stratejiler ve diğer faktörler, Google’daki aramaları artırma veya doğrudan sitenizdeki trafiği artırma gibi markalama etkileri oluşturabilir.

23. Yönlendirme trafiğinin hacmi ve alaka düzeyi

Aslında tavsiye trafiğinde, niceliğe değil, kaliteye odaklanmanız gerekir (öneri). Bu belirli trafik kaynaklarındaki kullanıcıların deneyimi, bir içerik kalitesidir. Yanıltıcı kampanyalar veya temsilci olmayan afişler aracılığıyla kullanıcıların “eklenmesi”, olumsuz SEO kampanyasını, iletilen iletiyi ve kitlenin önemli kısmını etkileyebilir.

Örneğin, bağlantı, bir referans trafik kaynağıdır ve metrik veriler sitenin medya / parametrelerinde bulunuyorsa, SEO kampanyasını olumlu şekilde etkileyen bir çevrimiçi pazarlama kanalıdır.

24. Site kullanıcıları ile etkileşim geçmişi

Satılan ürünle kullanıcı etkileşimi, Yerinde içeriğin kalitesini analiz etmede önemli bir adımdır. Yeni Kullanıcılar / Geri Gelen Kullanıcılar arasındaki kullanıcı segmentasyonu, dönüşüm oranını etkiler. Bu yüzden olası içerik sorunlarını belirleyebilir ve çözümler önerebiliriz. Genel olarak, birden fazla site etkileşimi olan kullanıcılar daha iyi bir verim olma deneyimine sahiptir ve bu yüzden oranlar daha  yüksektir.